Тут є величезна кількість відповідей. Адже, як говоритися, у кожного своя правда – скільки людей, стільки й думок. Для когось цікаво постійно бачити нові обличчя перед об’єктивом. Для когось просто необхідно регулярно когось фотографувати, інакше на пару тижнів буде зіпсовано настрій.

Загалом, в TFP фотографи бачать для себе кілька цілей:

• Відточити майстерність і поекспериментувати

• Попрацювати над творчими проектами

• Поповнити портфоліо

По мірі необхідності практикується кожен з цих напрямків.

Відточити майстерність і поекспериментувати

Деяким фотографам цікаво експериментувати. На основі таких експериментів можуть з’являтися цінні кадри. В рамках звичайної роботи фотографу часто доводиться діяти в рамках, обумовлених із замовником. У випадку з TFP, з’являється можливість вільного творчого пошуку.

Попрацювати над творчими проектами

TFP – саме творча робота. При такій зйомці модель і фотограф обговорюють ідею, яку хочуть втілити, потім слідують уточнення та обговорення, а в результаті – зйомка. Це постановочна і складна робота. Є серйозні критерії для відбору моделей, як за фізичними даними і досвіду позування, так і за ступенем опрацювання ідеї та зацікавленості фотографа.

Поповнити портфоліо

Якщо у фотографа відсутній який-небудь матеріал в портфоліо, він може зняти його у форматі TFP. Це, по суті, єдиний випадок, коли на умовах TFP проводитися звичайна портретна фотосесія. Плюс в тому, що результат від такої зйомки практично гарантований.

TFP для моделі.

TFP – це відповідальна робота, і підходити до зйомки потрібно серйозно. Це робота, робота моделі і робота фотографа. Якщо ви – модель і бажаєте зробити TFP фотосесію у фотографа, який вам сподобався, вам потрібно буде докласти трохи більше старань, ніж тільки написати «хочу знятися на TFP умовах». Фотограф може мати свої творчі ідеї, для яких йому може знадобитися нова TFP модель, але він також може звернутися до вже перевірених моделей, щоб бути впевненим у результаті. Щоб зацікавити фотографа, вам потрібно чітко уявляти, чого ви хочете від фотозйомки і що ви готові зробити для підготовки до фотосесії. Важливо ще розуміння того, чим модель відрізняється від звичайної дівчини з гарною зовнішністю. Модель відрізняє розуміння того, як вона виглядає під світлом і в якому ракурсі їй краще позувати. Ці вміння приходять або з досвідом від кількох десятків зйомок, або із знаннями з модельних майстер-класів. Не маючи таких знань, навіть дуже красиві дівчата можуть починати позувати, а на фото будуть виходити неприродно вивернуті окремі частини тіла чи візуально зламана спина. Виправляти такі промахи – справа трудомістка. Так, зрозуміло, фотограф може з усім цим впоратися. Але, в умовах безкоштовних фотосесій, це зайве. Тому дівчині, що йде на ТФП зйомку, потрібно як слід підготуватися. Як мінімум, вивчити пози для фотосесій.

Скільки фотографій виходить за фотосесію?

У такому форматі зйомки при нормальному ході роботи, за одну годину виходить пропрацювати від п’яти до десяти поз. Десь по 4 фото на позу. У підсумку, за 2 години фотосесії буде близько 100-150 фотографій. Чи буде потім оброблятися один найкращий кадр зі кожної постановки, або декілька, буде видно в кінці. Вищесказане звучить оптимістично, але завжди є одне «але». Ніхто не застрахований від помилок. Загальне правило: чим менше досвіду, тим більше доводитися робити дублів, щоб боротися з помилками (до речі, звідси й випливають вимоги до моделей). Наступне питання в тому, наскільки складна постановка запланована. Це вплине на кількість помилок і на те, наскільки важко їх буде виправляти. Найчастіше простіше просто перезняти невдалі кадри. Прийняття рішень в даному питанні цілком лежить на фотографові.

Як потрапити на TFP фотозйомку можно узнати по цьому посиланню.

 

Статті по темі:

Як потрапити на фотосесію ТФП?

Поради для дівчат, охочих до TFP фотосесій

Чому хороший фотограф коштує дорого?