Сьогодні дуже поширений такий термін як TFP. В інтернеті його можна зустріти як на форумах, блогах, дошках оголошень, так і на сайтах багатьох фотографів.

Що це таке?

TFP (Time for print) перекладається як «час за фотографії». Це усталений термін, що позначає безкоштовну фотозйомку. При умовах ТФП фотограф пропонує позніматися моделі не за гроші, а за вдалі фотоснікі. В результаті фотосесії модель і фотограф отримують у своє розпорядження фотографії, які обидва можуть використовувати, як їм завгодно.

Якщо фотограф і модель дійшли такої згоди, це означає, що вони оцінюють свою працю рівноцінно.

Також існує термін TFCD, що означає «час за диск». Суть та ж сама.

У яких випадках відбуваються фотосесії ТФП?

Часто буває так, що фотографу потрібно пофотографувати когось для свого портфоліо або для втілення якої небудь оригінальної задумки.

У такого роду безкоштовних фотосесіях відсутні фінансові зобов’язання, застосовується принцип взаємозаліку. В окремих випадках для встановлення особливих умов, може укладатися договір про права та обов’язки сторін. Щоб уникнути непорозумінь, це робиться до проведення фотосесії . Такий доровор, або спеціальна угода, називається модельним релізом. У ньому чітко обумовлюються права моделі і фотографа щодо конкретної фотосесії.

Фотосесії ТФП зручні для початківців моделей для створення свого портфоліо.

Якщо ви – починаюча модель, вам краще почати з роботи на вищеописаних умовах. Таким чином, ви зможете зрозуміти, як себе подавати, які образи вам йдуть і що однозначно вам не підходить.

Яка мета модельного портфоліо? Портфоліо має мету показати образ та типаж людини з різних ракурсів.

Робота моделі непроста, як би природно і красиво не виглядали фотографії в глянцевих журналах. Нечасто виходить зробити портфоліо просто з вже наявних фотографій. Зазвичай кожна людина має 2-3 образи, в яких вона особливо вдало виглядає. Але весь ваш набір фотографій повинен підходити до стандартних вимог до портфоліо.

Щоб отримати якісне портфоліо, недостатньо просто знайти професійного фотографа. Ще тут важлива робота стиліста і візажиста. Також не на останньому місці знаходитися питання комфорту роботи з фотографом. Для цих цілей і існує такий тип зйомок як TFP фотосесії.

 

Статті по темі:

Коли проводити фотосесії на природі?

Готуємося до фотосессії. Одяг та макіяж.

Місця для фотосесій в Києві